Effie, soutěž o nejefektivnější marketingovou kampaň v ČR, dnes spouští přihlašování

28.6.2023
AKA

Nejvýznamnější tuzemská soutěž reklamní a marketingové efektivity Effie Czech Republic právě dnes otevírá přihlašování na 26. ročník. I letos na nás čekají mnohé změny.

Effie, soutěž o nejefektivnější reklamní kampaň v ČR, spouští přihlašování dnes, tedy 28. června. Effie každoročně  pořádá Asociace komunikačních agentur (AKA). Letošní ročník nabídne i novinku v podobě Prima Video Awards.

Zájemci mohou podávat přihlášky do všech kategorií již ode dneška. V letošním ročníku, do kterého se soutěžící budou moci hlásit do 18. srpna, se Effie zaměří zejména na digitální komunikaci v mnoha formách. Jak uvedl Ondřej Novák, ředitel ASMEA, význam digitální komunikace v marketingu stále roste a Effie to reflektuje. “Nicméně Effie samozřejmě nadále poskytuje prostor i plnoformátovým kampaním, ale také kampaním z oblasti PR, obsahového marketingu atd.,“ doplňuje.

V České republice se ceny Effie rozdělují již od roku 1997, soutěž má proto za sebou bohatou historii. Za dobu působení na českém trhu prošly soutěží tisícovky prací, které zejména v posledních ročnících reflektují skutečnost, že internet a digitalizace ekonomiky přinesly ohromnou škálu nástrojů komunikace. To se, podle Kateřiny Hrubešové, výkonné ředitelky AKA, projevuje i v Effie. Ta bude rozšířena o nové kategorie a ceny a zefektivněn bude i způsob hodnocení.

Minulý rok proto přibyla kategorie Digitální marketing a cena za nejefektivnější využití YouTube, kterou bude hlavní partner, český Google, udělovat i letos. Novinkou je však ocenění Prima Video Awards.

Odborná nezávislá porota, složená ze zástupců zadavatelů, komunikačních agentur, mediálních agentur, výzkumných agentur (členů sdružení SIMAR), zástupců odborných médií a zástupců Google i skupiny Prima, se sešla k prvnímu setkání již před čtrnácti dny, jak vidíte v galerii zde.

Letos bude opět vybírat ze šestnácti kategorií.

K Effie neodmyslitelně patří také tradiční galavečer pod vedením Marka Hlavici, který proběhne 14. listopadu v Kině Lucerna.

Více se dozvíte v tiskové zprávě nebo na webu www.effie.cz.