Úvod do ESG: Udržitelnost mýtů zbavená 28.3. 2024

3.3.2024
AKA

Srdečně vás zveme na další z workshopů AKA, tentokrát na téma udržitelnosti a ESG, jehož tématem je Udržitelnost mýtů zbavená. Workshop proběhne 28. března 2024, od 9 do 11,30 hodin již tradičně v prostorách VCCP.

Tématem workshopu je Udržitelnost mýtů zbavená.

Téma a cíl workshopu:

Udržitelnost, ESG či greenwashing témata, o kterých slýcháme a čteme dnes už praktický permanentně. Stávají se nedílnou součástí firemní praxe a chování. Ale:

 • Víte, o co jde?
 • Jak se toto téma týká komunikačních agentur?
 • Co mohou a měly by agentury dělat jako firma a co mohou a měly by dělat jako dodavatel služby, tedy pro své klienty a jejich zákazníky a spotřebitele?
 • Jaké nové zákonné povinnosti přicházejí a koho se budou týkat, ať už přímo nebo zprostředkovaně?
 • A hlavně: Jak na to?

Přestože se udržitelnost a ESG stávají nedílnou součástí našich životů a byznysu, řada firem ještě ani pořádně nezačala s jejich integrováním do svého rozhodování a procesů. Na druhou stranu ty firmy, které již začaly, vyžadují stejné chování po svých dodavatelích. A stále častěji to od firem a výrobků očekávají i jejich koncoví uživatelé.

Proto vás provedeme tématem, podíváme se na to, jaké výzvy, rizika, ale i příležitosti to s sebou přináší a jak je možné celé téma udržitelnosti uchopit.

Jako kolem každého nového a komplexního tématu, koluje i kolem udržitelnosti řada mýtů, proto se alespoň na ty hlavní podíváme.

Komu je workshop určen:

všem, kdo s tématem zatím přišli do kontaktu spíše okrajově, nebo pouze s dílčí problematikou a potřebují navnímat komplexitu celého tématu nebo třeba i jen okouknout způsob jak o něm mluvit.

Cíl workshopu:

 • uvést účastníky do tématu udržitelnosti a ESG, jednoduše, stručně a strukturovaně
 • vyvrátit hlavní mýty
 • nabídnout stručný návod, jak na to
 • sdílet praktické zkušenosti

Spíkři:

Edita Šilhánová

Edita Šilhánová, partnerka poradenské společnosti COM.SE Consulting

Edita Šilhánová

Edita Šilhánová je partnerkou poradenské společnosti COM.SE Consulting, která se zaměřuje na strategické poradenství v oblasti ESG/udržitelnosti, reporting a vzdělávání v této tematice; zakládající partnerka informačního portálu www.CSRD.cz, předsedkyně představenstva Asociace udržitelného podnikání.

Původní profesí právnička, advokátka. Po praxi v advokacii pracovala 16 let jako členka vedení společnosti Pivovary Staropramen, kde byla odpovědná za právní agendu, krizové řízení, interní a externí komunikaci a CSR a udržitelnost, a to pro ČR, Slovensko a Maďarsko. Má velké zkušenosti s vedením multikulturních a různorodých týmů. Od roku 2020 je partnerkou společnosti COM.SE Consulting.

 

 

Marie Zemanová

Marie Zemanová

Marie Zemanová

Marie Zemanová je partnerkou poradenské společnosti COM.SE Consulting, která se zaměřuje na strategické poradenství v oblasti ESG/udržitelnosti, reporting a vzdělávání v této tématice; zakládající partnerka informačního portálu www.CSRD.cz, místopředsedkyně představenstva Asociace udržitelného podnikání.

Ekonomka s 25 lety zkušeností v korporátním světě. Jako generální ředitelka vedla ČSOB penzijní společnost spravující aktiva klientů ve výši přesahující 50 miliard Kč. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti poradenství, auditu, compliance a řízení rizik, ale i obchodu, marketingu a HR a také s řízením multikulturních a různorodých týmů. Zkušenost má i s řízením NGO. Od roku 2020 je partnerkou společnosti COM.SE Consulting.

 

 

Jako třetí spíkr vystoupí člen AKA (bude upřesněno)

👉 MÍSTO, ČAS a všechno, co potřebujete vědět (a bojíte se zeptat)

 • KDY: 28. BŘEZEN 2024
 • KDE: Agentura VCCP Prague, nám. 14. října 642/17, 150 00 Praha 5 – Smíchov
 • čas: 9.00 – 11.30
 • sušenky a káva zajištěny

Na workshop Udržitelnost mýtů zbavená se můžete přihlásit zde.