Právní regulace umělé inteligence 11. 10. 2023

19.9.2023
AKA

S ohledem na úspěch a velký zájem o náš první jarní workshop na téma Umělá inteligence (AI) – Přítel nebo nepřítel, je zde slíbené „pokračování“.

Zveme vás srdečně na nový workshop AKA, týkající se umělé inteligence, který proběhne 11.10. 2023, v 9–12 hodin v prostorách VCCP ve spolupráci s advokátní kanceláří KMVS.

Program:

Hlavní náplní workshopu bude:

  • Case study – simulovaný případ uživatele nástrojů AI v agentuře, tj. zaměstnance, který pracuje na klientském zadání s využitím AI nástrojů. Případ nám nastolí konkrétní otázky, na které si budeme v rámci celého workshopu společně odpovídat.
  • Zatloukat nebo přiznat? Musíme klienty informovat o tom, zda a v jakém rozsahu používáme AI technologie? Co je neetické, co protiprávní a co je naopak zcela v pořádku?
  • AI jako zpovědník: Můžeme svěřit AI všechna data nebo si raději něco nechat pro sebe a kde je případně hranice sdílení našich a klientských dat?
  • Jak na obsah vytvořený AI nahlíží autorské právo? Je autorem umělá inteligence, softwarová firma, která ji vytvořila, uživatel aplikace nebo snad někdo další? A jak tedy potom vytvořený obsah dále užívat, jsou zde nějaká právní omezení? Je obsah vytvořený AI vůbec autorskoprávně chráněn? A co obsah patřící třetím osobám, který umělá inteligence použila pro vytvoření svého díla?
  • Smlouvy – tj. co nově doplnit do smluvní dokumentace s klienty a na co si dát naopak v zadáních či smlouvách navrhovaných klienty pozor.
  • Výhled do budoucna – tj. kam směřuje vývoj právní regulace AI a co lze vyčíst z již probíhajících právních sporů a rozhodnutí některých orgánů.

Workshop bude „interaktivní“ takže se budeme snažit odpovídat na průběžné podkládané dotazy účastníků.

Lektoři a přednášející:

Přednášející za KMVS:

Ivan David

 

JUDr. Ivan David působí jako advokát v advokátní kanceláři KMVS, kde se specializuje na autorské právo a související právní obory. Je autorem publikace „Filmové právo: autorskoprávní perspektiva“ a autorem či spoluautorem množství článků a výzkumných studií z oblasti duševního vlastnictví. Věnuje se též vysokoškolské pedagogické činnosti, aktuálně je členem Umělecké rady FAMU.

 

 

Martin Cach

 

Mgr. Martin Cach působí od roku 2017 v advokátní kanceláři KMVS, kde se intenzivně věnuje regulaci ochrany osobních údajů a kyberbezpečnosti a dalším oblastem práva informačních technologií se zaměřením na odvětví farmacie, zdravotnictví a reklamy. Martin je místopředsedou Spolku pro ochranu osobních údajů a členem výboru slovenského Spolku pre ochranu osobných údajov. Po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy působil několik let jako podnikový právník v odvětví elektronických komunikací.

 

Petr Kůta

 

Mgr. Petr Kůta je partnerem v advokátní kanceláři KMVS. Petr se specializuje především na právo reklamní a autorské. V advokacii působí od roku 1999 a věnuje se přednáškové činnosti.

 

 

 

 

Mgr. Tobiáš Bolek je advokátním koncipientem, který se specializuje především na právo autorské, právo ochranných známek a právo filmové. Nedávno absolvoval studijní pobyt v Manchesteru, kde se mimo jiné věnoval právu duševního vlastnictví v oblasti nových technologii.

Na designování workshopu se podílela i AI skupina AKA.

… a mnoho dalšího. Prostor bude i pro vaše dotazy.

👉 MÍSTO, ČAS a všechno, co potřebujete vědět (a bojíte se zeptat)

  • KDY: 11. ŘÍJEN 2023
  • KDE: Agentura VCCP Prague, nám. 14. října 642/17, 150 00 Praha 5 – Smíchov
  • čas: 9.00 – 12.00
  • občerstvení a káva zajištěno

Přihlašte se zde.