Prestižní ceny Effie jsou předány. Dominovala agentura McCann, nejvíce cen si odnesly kampaně České asociace pojišťoven a Plzeňského prazdroje

15.11.2023
AKA

Letošní ročník nejvýznamnější tuzemské marketingové soutěže Effie Awards Czech Republic zná své vítěze. Vyhlášení výsledků proběhlo v úterý 14. listopadu na slavnostním galavečeru v prostorách Kina Lucerna. Cenu Grand Prix Effie získala agentura VCCP za kampaň Dvě slova, která pomohla transformovat značku pro klienta Albert Česká republika. Nejúspěšnější agenturou byla McCann Prague, která měla na shortlistu nejvíce nominací.

Z rekordních 114 přihlášených projektů bylo během večera vyhlášeno celkem 36 výherců ve 14 soutěžních kategoriích. Porota rozdala také 5 zvláštních ocenění.

Effie Awards Czech Republic oceňují nejefektivnější reklamní kampaně. Efektivita je klíčem k úspěchu, a to nejen v soutěži a kampaních, ale zejména v rámci spolupráce agentury a klienta. Letošní výsledky jsou toho důkazem. „Tento rok jsme zjišťovali také to, jak dlouho trvá vztah klienta a agentury, která projekt přihlásila. Jsem ráda, že se potvrdilo, že právě z dlouhodobých a partnerských spoluprací vznikají projekty s nejlepšími výsledky. Ocenění získaly projekty, kde klient spolupracuje s agenturou průměrně více než 4 roky a u Grand Prix ještě déle,“ upozorňuje Petra Jankovičová, prezidentka AKA a CEO agentury Triad Prague.

Premiéru v tomto roce měly i nové kategorie. V jedné z nich, kategorii Dlouhodobé budování značky, porota zároveň udělila i cenu Grand Prix Effie, a to agentuře VCCP za kampaň Dvě slova, která pomohla transformovat značku realizovanou pro klienta Albert Česká republika.

Nejúspěšnější agenturou byla McCann Prague, která měla na shortlistu nejvíce nominací. Ocenění získala se svými klienty celkem 14krát. Konkrétně se jednalo o dvě zlaté, šest stříbrných a pět bronzových cen Effie. Výrazný podíl na tomto úspěchu měla kampaň ČAP: Národní den beze spěchu pro Českou asociaci pojišťoven realizovanou ve spolupráci s B&T agency, Renegadz a Wavemaker. Čtyři ocenění agentura získala také za kampaně pro Plzeňský Prazdroj.

První ochutnávka fotografií zde:

Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.

Kompletní výsledky Effie 2023 ke stažení naleznete rovněž zde.